Fotka1-Fot.-K.-DubielThe-Book-Institute-Poland

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem, które odbędzie się 10 września 2015 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. (wstęp wolny)

Mariusz Szczygieł – reportażysta, dziennikarz, pisarz. Pochodzi ze Złotoryi. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Swoją pracę rozpoczął już w wieku 16 lat, kiedy został współpracownikiem harcerskiego czasopisma „Na przełaj”. Zaczął pisać bardzo odważne teksty, które wzbudzały w czytelnikach różne emocje. W 1986 roku ukazał się jego cykl reporterski na temat młodych homoseksualistów pt. „Rozgrzeszenie”. W latach 1995-2001 był współautorem i prowadzącym talk show „Na każdy temat” w telewizyjnym Polsacie.

Szczygieł jest ogromnym miłośnikiem Czechów. Jego książka „Gottland” to opowieść o skomplikowanych losach ludzkich napisana w sposób bardzo przejmujący, a zarazem z humorem, sarkazmem i nutką ironii. Książka została przetłumaczona na wiele języków.

Zdobywca wielu nagród m.in.: Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – wyróżnienie honorowe za wybitne osiągnięcia dziennikarskie w 1993 r., Nagrody im. Beaty Pawlak w 2007 r. za „Gottland”, Nagrody księgarzy Warszawska Premiera Literacka za „Zrób sobie raj” – książka grudnia 2010 r.

W 2014 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Mariusza Szczygła Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Organizatorami spotkania są: Miejska Biblioteka Publiczna, Dyskusyjny Klub Książki oraz Hotel Marina w Międzyzdrojach.

Bibliotekarze