Dziędziel

Miłą niespodziankę dla miłośników polskiego kina przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach – 7 lutego (wtorek) 2017 o godzinie 18:00, odbędzie się spotkanie z gwiazdą polskiej sceny filmowej i teatralnej – Marianem Dziędzielem. (Wstęp wolny)

Marian Dziędziel to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich aktorów starszego pokolenia. Jest absolwentem krakowskiej PWST. Od 1969 roku występował w teatrze im J. Słowackiego. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych był stałym wykonawcą przewrotnych tekstów Wiesława Dymnego w Piwnicy pod Baranami oraz gwiazdą kabaretu Jama Michalika. W filmie i telewizji występuje nieprzerwanie od 1968 roku. Debiutował w jednym z odcinków kultowego już dzisiaj serialu „Stawka większa niż życie”. Potem były role u Kazimierza Kutza. Od tego czasu zagrał w 149 produkcjach, na które złożyły się filmy fabularne, seriale i spektakle teatru telewizji. Znamy jest m.in. z filmów Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”. Za pierwszoplanową rolę męską w „Weselu” został nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Marian Dziędziel znakomicie wcielił się w postacie w filmach „Róża”, „Piata pora roku”, „Pod Mocnym Aniołem” czy „Moje córki krowy”, uwielbiony przez publiczność za rolę w serialu „Dziewczyny ze Lwowa”. W 2016 aktor odcisnął dłoń w międzyzdrojskiej Alei Gwiazd.  

Podczas spotkania przekonacie się, że Marian Dziędziel gra aż ciarki biegają po plecach a jego głęboki głos powalana na kolana. Jeżeli chcecie się o tym przekonać, przyjdźcie na pełne niespodzianek spotkanie z tym wspaniałym aktorem. Moderatorem spotkania będzie Dariusz Rekosz – autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.