21 lutego 2017 o godz. 17.00 w Bibliotece w Dziwnowie. TEMATEM PRZEWODNIM JEST MIŁOŚĆ I JEJ ODSŁONY. Miłość jest często pojawiającym się tematem w książkach Moniki Sawickiej, ale nigdy nie jest to tylko jeden rodzaj miłości- o tym jakie odcienie i barwy ma to uczucie, pisarka opowiada podczas spotkania. Opowieść snuje na podstawie także własnych doświadczeń, które wykorzystała w swoich książkach.

Podczas spotkania poruszane są także inne ważne problemy- przemoc domowa, alkoholizm, związki toksyczne i zagrażające życiu. To blisko dwugodzinna „ terapia” oraz podróż, którą funduje nam Autorka, dostarczając Czytelnikom-Gościom spotkania- ogromnej dawki refleksji , wzruszeń oraz śmiechu.

Monika Sawicka przypomina ludziom o tym, że mają tylko jedno życie i powinni je bardziej szanować , a o siebie troszczyć się mocniej. Pielęgnować miłość, przyjaźnie, dowartościowywać dzieci, realizować marzenia, mieć czas na to by spokojnie napić się dobrej herbaty. Mówi się, że Monika Sawicka „ zatrzymuje ludzi w biegu”. To nietypowe spotkanie autorskie jest często swoistym Katharsis dla wielu obecnych. Oczyszczeni, poruszeni i uśmiechnięci wracają do domów, gdzie być może zaczną nowy etap swego życia.

Biblioteka Dziwnów