Biblioteka Dziwnów

Już w najbliższy poniedziałek 25 maja o godzinie 10.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie organizuje na Sali Teatralnej przedszkola „Promyk Słońca” przy ul. Sienkiewicza 27

Spotkanie Autorskie dla z Urszulą Kozłowską (ur. 1958)Polska pisarka i poetka. Całe życie związana z Dolnym Śląskiem. Absolwentka uczelni ekonomicznej. Autorka książek i książeczek dla najmłodszych. Tworzy bajki, baśnie, spisuje legendy, a wszystko to najczęściej wierszem. Większość jej dzieł zostało ukazało się staraniem Wydawnictwa Wilga. Wybrane książki: „Bajeczki z podwórka i znad rzeczki” , „Kto to taki? Zwierzaki” , „Dobre maniery kaczuszki Kasi” , „Bajeczki o zwierzątkach. Wielka księga” , „Ciekawski kotek” i jeszcze wiele, wiele innych.

Urszula Kozłowska jest wszechstronną autorką twórczości dla dzieci. Spod jej pióra wyszły wiersze dla dzieci, bajki, baśnie, legendy. Utwory napisane przez poetkę urzekają pomysłowością i poczuciem humoru. W zbiorach Pani Urszuli Kozłowskiej znajdziemy wierszyki „łamiące języki”, które są doskonałym ćwiczeniem językowym oraz sprawdzianem umiejętności recytatorskich dzieci. Bohaterami bajek i wierszyków autorstwa Pani Urszuli są często zwierzęta. które bardzo przypominają dzieci, mają takie same zainteresowania i problemy.

Na spotkanie zaproszone są oczywiście nasi najmilsi z Przedszkola „Promyk Słońca”, klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Dziwnowie oraz Dzieci, które nie chodzą do przedszkola. U Wychowawczyń z Przedszkola można nabyć książeczki naszej Bohaterki Spotkania – a na Spotkaniu Pani Urszula będzie je podpisywała dla Dzieci. ect. Serdecznie zapraszamy !!!

źródło:
Alina Cygal Sobhi