DSC00179

Żadna z 24 lamp solarowych zainstalowanych w Dziwnówku nie świeciła w nocy z soboty na niedzielę. Sytuacja była jednym z problemów poruszanych podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej. Jak mówi zastępca burmistrza, choć w ostatnim czasie w ramach gwarancji sprawdzano wszystkie podzespoły i sprawność solarów, to lampy są „kapryśne” – jednego dnia świecą, drugiego nie.

Będziemy ten problem rozwiązywać – zapewnia zastępca burmistrza. Gmina wystąpiła do jednej z firm biorącej udział w przetargu na montaż solarów z prośbą o dokonanie kompleksowego przeglądu wszystkich lamp.

DSC00161

Koszt zakupu jednej lampy wyniósł 10 736,67 zł. W Dziwnówku łącznie zamontowano 24 lampy warte ponad 250 tys. zł. 8 szt. trafiło na ulicę Adama Mickiewicza w Dziwnówku, 9 szt. zamontowano na ul. 1-go Maja w Dziwnówku oraz 7 szt. na ul. Nad Zalewem w Dziwnówku.

Lampy montowano w pasie dróg publicznych nieoświetlonych. Jednym z głównych czynników decydujących o możliwości lokalizacji oświetlenia był brak przeszkód terenowych dla tego typu inwestycji (zadrzewienie, zbyt wysokie budynki, itp.). Za konkretną lokalizację słupa, rozmieszczenie lamp oraz za ilość lamp odpowiadał projektant – tłumaczy w odpowiedzi na nasze zapytanie Łukasz Dzioch.