Po raz czwarty na terenie Powiatu Kamieńskiego odbyła się akcja „Duża paka dla dzieciaka”. Jej organizatorem od lat jest stowarzyszenie „Przyszłość Ostromic”, które w tym roku po raz pierwszy współorganizowało ją Stowarzyszeniem Sołtysów Ziemi Wolińskiej. 

W akcję każdego roku włącza się coraz więcej wolontariuszy. W sobotnie popołudnie w sklepach Netto, Biedronka oraz Intermarche na terenie Wolina oraz Kamienia Pomorskiego pojawili się uśmiechnięci wolontariusze, którzy zbierali słodycze i artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących na terenie Powiatu. Osoby potrzebując zostały wskazane przez Sołtysów,lokalnych liderów. Tradycyjnie paczki ze słodyczami dostarczone zostaną również do Domów Dziecka jak i małych pacjentów przebywających w szpitalu w Kamieniu Pomorskim.

 

Akcja uszlachetnia i bardzo duża nie tylko tym, którym pomagamy ale i uczestnikom zbiórki. Udało mi się skrzyknąć parę osób wrażliwych na ludzką krzywdę i dzięki ciężkiej pracy Pana Bogdana Czaplickiego zebraliśmy kilka koszyków różnych artykułów. Dzięki takim działaniom pojawia się refleksja nad kruchością życia i dobrobytu. Warto pomagać, bo nie wiadomo kiedy my będziemy potrzebować takiej pomocy – mówi w rozmowie z naszą redakcją Ewa Grzybowska.