Czy gmina Dziwnów podobnie jak kilka lat temu włoski Neapol utonie w śmieciach? Dziś ogłoszono wyniki drugiego w ostatnim czasie postępowania dotyczącego przyszłorocznego odbioru odpadów komunalnych z gminy Dziwnów.

Do postępowania przystąpiły tym razem dwa podmioty – FHU Grabowicki z Gryfic oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Kamienia Pomorskiego. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak skrócił okres, w którym potencjalny zwycięzca przetargu będzie zajmował się odbiorem śmieci – z trzech lat do roku. (Przypomnijmy przy pierwszym podejściu, gmina przeznaczała za 3 lata 1,78 mln zł. Oferta FHU Grabowiecki wynosiła 4,67 mln zł)

Gmina w przyszłym roku zamierza przeznaczyć na odbiór odpadów 650 tys. zł. Oferta firmy z Gryfic była najniższa i opiewała na kwotę 1 mln 040 tys. zł. Kamieńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zadeklarowało, że będzie w przyszłym roku zajmować się odpadami za kwotę 1 mln 209 tys. zł. W Biuletynie Informacji Publicznej nie pojawiła się informacja o unieważnieniu postępowania. Nie wiadomo co dalej zamierza zrobić Grzegorz Jóźwiak.

Burmistrz szacuje, że w przyszłym roku wydatki związane z realizacją ustawy śmieciowej pochłoną 2 mln zł. Taki zapis znalazł się w projekcie przyszłorocznego budżetu. Czasu pozostało niewiele, nowy wykonawca musi zostać wyłoniony do końca 2015 roku.