Clipboard01

Jeszcze nie ma podpisanego aktu notarialnego, a już krążą plotki, że to Magda Gessler zainwestowała w nową restaurację w Międzyzdrojach, informuje na swoim serwisie Głos Szczeciński. – Wiem, że rzeczywiście pojawili się w końcu poważni inwestorzy, którzy chcą przywrócić dawną świetność byłemu hotelu Bałtyk przy ul. Bohaterów Warszawy – przyznał Henryk Nogala, sekretarz Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. – Ale nie ma jeszcze podpisanego aktu notarialnego, a my na razie nic więcej na ten temat nie wiemy. Co będzie dalej z budynkiem, to wie syndyk.

Sprawa z byłym hotelem Bałtyk powinna się definitywnie wyjaśnić do lutego przyszłego roku. – Do tego momentu bowiem firma, która za hotel zaproponowała najwyższą cenę, musi zapłacić pełną kwotę – tłumaczy syndyk Bartosz Stawarski i od razu dodaje, że nie może też zdradzić, za jaką to cenę sprzedawany jest obiekt – Mogę tylko powiedzieć, że za sporo wyższą od ceny wywoławczej, a ta wynosiła ponad 3 mln zł netto. Mam nadzieję, że tym razem uda się sprzedać budynek i grunt, bo wadium było spore i gdyby firma nie zdecydowała się jednak na wpłacenie pełnej wylicytowanej sumy, to sporo by straciła.

Bałtyk

Nie wie także, jakie plany co do wykorzystania budynku będzie miał nowy właściciel. – Bo sprzedając nieruchomość, kierujemy się tylko ceną. Kto da więcej, ten przetarg wygrywa – tłumaczy. Ale po Międzyzdrojach już krążą plotki, kto będzie nowym właścicielem. Jedna z nich głosi, że budynek główny wraz z gruntem i przyległościami kupiła Magda Gessler. – Też słyszałem takie plotki. że w byłym hotelu ma być restauracja pani Magdy Gessler – przyznaje syndyk. – Ale nie mogę ich potwierdzić.

Z kolei zapytany o to Henryk Nogala z Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach mówi: – Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam tej informacji – podkreśla. Natomiast druga międzyzdrojska plotka głosi, że były hotel Bałtyk kupiła szczecińska firma, która już ma podpisaną umowę na dzierżawę pod restaurację parteru budynku właśnie Magdzie Gessler. – Pewnie wiele wyjaśni się w lutym przyszłego roku – niejako podsumowuje syndyk i przypomina, że do momentu podpisania aktu notarialnego nie może wiele powiedzieć. Ale cieszy się, że prawdopodobnie w końcu dojdzie do sprzedaży nieruchomości, bo były hotel Bałtyk co prawda od września 2015 roku budził spore zainteresowanie, ale tylko potencjalnych nowych właścicieli.

Bogna Skargul
GS24.PL