wcpr

280 interwencji przy usuwaniu skutków silnego wiatru w regionie podjęli od wczoraj, od godz. 18.00 zachodniopomorscy strażacy. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiatach gryfickim, koszalińskim, świdwińskim, sławieńskim, kamieńskim i kołobrzeskim.

W rejonie Energa Koszalin o godz. 6.30 wyłączonych było 50 odcinków linii średniego napięcia i 1200 stacji transformatorowych. Bez zasilania pozostawało ponad 27,5 tys. odbiorców. W rejonie energetycznym Enei bez prądu było około 9,5 tys. odbiorców – w Międzyzdrojach, Goleniowie i Gryficach. Przez całą noc pełne ręce roboty mieli m.in. strażacy z Golczewa, Troszyna, Wolina, Dziwnowa.

Na trasach kolejowych usuwane są awarie trakcji spowodowane powalonymi drzewami. Komunikację zastępczą wprowadzono pomiędzy miejscowościami Runowo-Jankowo i Tychowo-Wielonowo. Poważne utrudnienia występują na trasach Wrzosowo-Dygowo i Karlino-Dygowo.

Lotnisko w Goleniowie i przeprawa promowa w Świnoujściu funkcjonują bez zakłóceń. W portach Darłowo, Kołobrzeg, Świnoujście i Dźwirzyno z powodu wiatru o sile 9-10 w skali Beauforta obowiązuje pogotowie przeciwsztormowe. W porcie Świnoujście w morze nie wyszły niektóre promy pełnomorskie.