W dniach 28 i 29 maja 2017 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim od wczesnych godzin porannych kontrolowali stan trzeźwości kierujących na terenie Powiatu kamieńskiego. Tzw. „trzeźwe poranki” będą systematycznie powtarzane, w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach.

W ramach działań policjanci przebadali urządzeniami typu Alco-Blow 674 kierujących. Ujawnili przy tym aż pięć osób, które zdecydowały się kierować pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Dwie z nich naruszyły art. 87§1 Kodeksu wykroczeń, czyli kierowały pojazdem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Kolejną osobą zatrzymaną do kontroli, był amator jazdy jednośladem, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Niestety doszło również do naruszenia art. 178A§1 Kodeksu karnego, co oznacza że kierujący pojazdami mechanicznymi znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim