Prokuratura Rejonowa prowadzi postępowanie w stosunku do jednej z nauczycielek wychowania przedszkolnego z Przedszkola Publicznego nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Wszystko wskazuje na to, że kobieta przez lata posługiwała się sfałszowanym dyplomem. Oprócz utraty pracy, a nawet zwrotu pensji grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności! 

Potwierdzam, że Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim nadzoruje postępowanie dotyczące fałszowania dokumentu z zawiadomienia Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie. W sprawie gromadzony jest materiał dowody – poinformowała naszą redakcję Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Według informacji do których udało nam się dotrzeć, 30-latka studiowała w Wyższej Szkole Humanistycznej, jednak została skreślona z listy studentów przed otrzymaniem dyplomu. Mimo to, posługiwała się sfałszowanym dyplomem pierwszego stopnia Wyższej Szkoły Humanistycznej ze Szczecina. Na jego bazie zdobyła pracę oraz ukończyła studia magisterskie.

Sfałszowany dokument został zabezpieczony przez policję. Nauczycielkę może czekać teraz zawieszenie, wydalenie z pracy a nawet zwrot niesłusznie pobieranych wynagrodzeń! Za posługiwanie się sfałszowanym dyplomem zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.