Bardzo dobrze rozpoczęli sezon lekkoatletyczny na” bieżni” zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprinter”, podczas Mistrzostw Województwa w LA młodzików(U16) i juniorów(U18 i U20), które odbyły się 29.04.2017 w Złocieńcu. Pomimo trudnych warunków pogodowych (zimno i opady deszczu), uzyskano bardzo dobre wyniki sportowe.

W kategorii młodziczek na dystansie 100 m klasą dla siebie, okazała się Róża Pieroszkiewicz, gdzie po długich eliminacjach(6 serii) awansowała do finału z drugim czasem 13.24 s. W finale uzyskała 13.07 s, zdobywając medal srebrny. Przegrała tylko o 7 setnych sekundy z liderką krajowych tabel z 2016 r. na tym dystansie Agatą Pieróg.

Pasjonującą walkę o zwycięstwo w biegu na 300 metrów młodzików, stoczył Hubert Leśniewski, z nowym rekordem życiowym 39.15 s.
Również na tym samym dystansie, ale w kategorii juniorek o zwycięstwo powalczyła Olga Domaradzka z nowym rekordem życiowym 45.50 s.
Srebro w pchnięciu kulą juniorów zdobył Klaudiusz Muszyński 11.46 m.

W skoku w dal w kategorii młodzików medal srebrny wywalczył Adrian Kranz. Medale brązowe przypały: Natali Pender w skoku w dal juniorek oraz Oskarowi Łużnemu w biegu na 1000m młodzików. Wyniki te świadczą o bardzo dobrze przepracowanej zimie i napawają optymizmem przed długim lekkoatletycznym sezonem startowym.

źródło:
UKS Sprinter Wolin