We wtorkowe popołudnie, pomimo niesprzyjającej aury, w trakcie Festynu z okazji Święta Niepodległości, Prezes kamieńskiej Mariny w towarzystwie Burmistrza Kamienia Pomorskiego dokonał symbolicznej inauguracji sezonu żeglarskiego. Odbyło się to poprzez podniesienie na maszt bandery, która w ub. roku razem z Szymonem Kuczyńskim z Jacht Klubu Kamień Pomorski opłynęła świat!

Jak pan ocenia? To będzie dobry sezon? Ile jachtów się Pan spodziewa?

Marek Świderski: Tak. Spodziewam się rekordowego sezonu. Zakładamy 250 rezydentów i 750 gości

Marina będzie gotowa na przyjecie wszystkich?

Tak, marina będzie gotowa. Mamy już zgodę na zwiększenie liczby miejsc postojowych. W ciągu trzech lat chcemy zwiększyć ilość miejsc do 405.

Niebawem rozpocznie się modernizacja mariny w Dziwnowie. Nie obawia się Pan konkurencji?

Marina Dziwnów nie jest dla nas konkurencją. To dobra, ale zupełnie inna marina.

Kamieńska Marina wzbogaci się o stacje paliw. Jest sklep z artykułami żeglarskimi i odzieżą. Sadzi Pan ze będzie to spore ułatwienie?

Stacja paliw będzie sporym ułatwieniem. Dla mariny będzie tu czysty przychód w tytułu najmu terenu. Sklepy w marinie też cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Teraz, wiosną sprzedajemy głównie chemię jachtową potrzebną do przygotowania Łodzi do sezonu

Podnieśliście na maszt banderę. Ale nie jest to zwykła bandera, może Pan powiedzieć co się z nią działo zanim trafiła na Marinę?

Tak, bandera jest niezwykła. Otrzymał ja z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Szymon Kuczyński przed wyruszeniem w samotny wokółziemski rejs Maxus Solo Around. W ubiegłym roku Szymon, który jest członkiem Jacht Klubu Kamień Pomorski podarował mi ją, gdy przypłynął do Kamienia. Bandera opłynęła Ziemię, a dziś powiewa w naszej marinie.