P1260352

Spotkania podczas kursu rysunku i malarstwa, wrześniowa Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku dla UTW z Golczewa, Polic, Nowogardu, Goleniowa i Gryfic, była okazją do spędzenia cudownych chwil twórczo i naukowo. Podczas pleneru malarskiego pt.”Ocalić od zapomnienia” powstała kolekcja prac, malarskich, rysunków, szkiców, fotografii, inspirowana lokalnym pejzażem. Prace te zaprezentowaliśmy na roboczej wystawie poplenerowej w Ośrodku „Familijni” dla przebywających tam kuracjuszy. Satysfakcje z wykonanej pracy nie ukrywały osoby, które po raz pierwszy, przy okazji pobytu w Ośrodku, doświadczyły nowych wyzwań i wrażeń przy budowaniu, komponowaniu, kadrowaniu obrazu, ukazując znaczenie światła, faktury, kształtów, proporcji i rytmu przestrzeni. Obserwowaliśmy zmienność barw, nastrój i piękno nadmorskiego pejzażu. Poszerzyliśmy naszą wiedzę podczas wykładów i spotkań z artystą malarzem Janem Szewczykiem kuratorem pleneru.

P1260358

W ramach prezentacji dobrych praktyk delegacja z Zarządu UTW w Golczewie przedstawiła dorobek artystyczny słuchaczy podczas V Zachodniopomorskiego Forum Liderów Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Po wernisażu otrzymaliśmy sympatyczne recenzje i wiele sygnałów, że w przyszłym roku uczestników Pleneru będzie wielokrotnie więcej. Chodzi nam o to, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby przebywać w ciekawym miejscu wśród znajomych których się lubi, ceni i podziwia.

P1260455

Dziś zapraszamy na kolejny wernisaż, który odbędzie się w dniu 17.10.2015r. podczas Inauguracji V Roku UTW w Golczewie. Kopie obrazów pt. „Ocalić od zapomnienia” zostaną wykonane metodą drukarską i znajdą się w „Kalendarzu na 2016r”. Powyższe zadanie mogliśmy zrealizować dzięki współfinansowaniu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego