Seniorzy z Golczewa  reprezentowali  Uniwersytet III Wieku uczestnicząc w bogatym programie obchodów, m.in. korowodzie ulicami miasta, promenadą nadmorską, prezentując  dorobek kulturalny, uczestnicząc we wspólnej zabawie.  Zespół śpiewaczy „Maliny” wystąpił przed publicznością kołobrzeską z repertuarem pieśni  ludowych  i biesiadnych, pt. „Hej, ode wsi do miasta”,” Kocham kwiaty i Ciebie” oraz „ Trzy razy kukułeczka”.

Była to okazja do spotkania w jednym miejscu przedstawicieli wielu UTW z Polski, okazja do spotkania znajomych z różnych wspólnych wydarzeń, a także okazja  do tworzenia  nowych relacji,  partnerskich działań. Wróciliśmy pełni wrażeń, z poczuciem dobrej promocji naszego UTW. Dyplom dla Zespołu „Maliny” przyjęliśmy z satysfakcją, a słowa uznania za przepiękną, pełną pasji prezentację artystyczną,  życzenia wielu sukcesów przekazała Irena Frankiewicz Prezes UTW w Kołobrzegu.  

Wystąpiliśmy na scenie plenerowej w towarzystwie wspaniałych  zespołów  senioralnych m.in. podziwialiśmy „Pokaz mody”- kolekcję wizytowo – wieczorową, kobiety pracującej, 100% kobiety w kobiecie, przygotowany przez UTW z Kołobrzegu, Kabaret dwudziestolatka pt.” Bez kabaretu trudno żyć” z UTW Szczecin, Zespół taneczny „Arabeska” z UTW Szczecin, Chór żeński „Kanon” z UTW Szczecin, Zespół śpiewaczy „Retrowianki” z UTW Kołobrzeg, Zespół taneczny „Volare” UTW z  Politechniki Koszalińskiej, Zespół śpiewaczy „Animando” UTW Nowogard, Zespół artystyczny taneczno- teatralny UTW z Barlinka, Zespół taneczny „Gracja” z UTW Politechniki Koszalińskiej, Zespół śpiewaczy „Jagienka” z UTW z Bogdańca.  Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przeżycia, dobrą zabawę i  poczęstunek, do zobaczenia za rok!

Zadnie Współfinansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie.