Jest przetarg na zaprojektowanie kolejnych 170 kilometrów rowerowych szlaków turystycznych w zachodniopomorskim. Ogłosił go Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, który odpowiada za realizację rowerowej infrastruktury dla rowerzystów. Wśród planowanych ścieżek, jest pięć które będą przebiegać przez Powiat Kamieński. 

Woliński Park Narodowy i Międzyzdroje, Wisełka, Trzcinowiska w pobliżu Stepnicy, jeziora w okolicach Głazowa – te i dużo więcej miejsc czeka na odkrycie i zaprojektowanie przebiegających przez nie tras rowerowych.

Trasa Wokół Zalewu

Lubczewo – Wolin – Recław – Opracowanie w sumie 11,1 km drogi leśnej, wzdłuż dróg gruntowych i po wale przeciwpowodziowym a także oznakowanie ok 1,8 km trasy rowerowej. Dokumentacja powinna być gotowa do końca października 2018 r.

Międzyzdroje – Wicko – Wapiennica – Lubczewo – Recław – Zagórze – Opracowanie w sumie 17,8 km odcinka bitumicznej drogi rowerowej. Dokumentacja powinna być gotowa do końca listopada 2018 r.

Stepnica – Czarnocin – Zaprojektowanie przejścia przez miejscowość Lubczyna składającego się z 4 odcinków o różnej nawierzchni oraz oznakowanie blisko 11,5 km pomiędzy Stepniczką a Czarnocinem. Dokumentacja powinna być gotowa do końca listopada 2018 r.

Velo Baltica

Dziwnów – Mrzeżyno – Opracowanie ponad 6,2 km drogi asfaltowej oraz z nawierzchnią z kruszywa, a także miejscowa modernizacja i oznakowanie ok 28 km.Dokumentacja powinna być gotowa do końca września 2018 r.

Międzyzdroje – Wisełka – Zaprojektowanie 8,5 km drogi rowerowej przechodzącej przez Międzyzdroje a także Woliński Park Narodowy, oznakowanie blisko 2,5 km ulic miejskich, stref pieszych i ciągów pieszo-rowerowych w Międzyzdrojach. Dokumentacja powinna być gotowa do końca sierpnia 2019 r.

Wisełka – Międzywodzie – Opracowanie ponad 10 km trasy rowerowej i oznakowanie ponad 1,5 km istniejącego już cieku rowerowego. Dokumentacja powinna być gotowa do końca listopada 2018 r.