Komputer

Kilkanaście osób w powiecie kamieńskim odwiedzili do tej pory policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Jak udało nam się ustalić to dopiero początek czynności prowadzonych przez tutejszych funkcjonariuszy. To efekt śledztwa, które od grudnia prowadzi Prokuratura Okręgowa. Zawiadomienie złożyło studio filmowe Interfilm sp. z.o.o. Zabezpieczono już 2600 komputerów w naszym województwie z których piracko pobierano film „Wkręceni”. Ale zawiadomienie studia filmowego dotyczy tez innych tytułów.

– 1 grudnia 2015 roku Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie mającej miejsce w okresie czerwca i lipca 2014 roku w Szczecinie oraz innych miejscowościach na terenie całego województwa zachodniopomorskiego rozpowszechniania, bez uprawnień utworu audiowizualnego pt. „Wkręceni” na szkodę Studio Interfilm sp. z o.o. – mówi Damian Kordykiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Czynności w sprawie pirackiego ściągania „Wkręconych” to element ogólnopolskiej akcji przeciwko piratom. Ścigani mają być przede wszystkim ci, którzy udostępniają odpłatnie film. Kłopoty mogą mieć też ci, którzy udostępnią film za pomocą serwisu torrent. Teoretycznie wizyt policjantów można się spodziewać od 6 rano.

Na pewno osoba podejrzewana o piractwo nie otrzyma wcześniej zawiadomienia o stawieniu się do prokuratury. Policjanci mają działać z zaskoczenia, aby zabezpieczyć podejrzany komputer.

źródło:
GS24.PL