W sobotę (18 listopada 2017r.) 40-letni mieszkaniec gminy Wolin po raz kolejny popełnił przestępstwo. Ponownie prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Ponadto, jak ustalili dzielnicowi, kierował on samochodem pomimo wydanego przez sąd zakazu.

40-latek, który poruszał się samochodem osobowym marki ford najprawdopodobniej sądził, że jest bezkarny i nie musi przestrzegać żadnych przepisów. Bardzo się jednak pomylił. Niebezpieczny rajd drogami powiatu kamieńskiego przerwali funkcjonariusze z garnizonu lubuskiego. Zauważyli oni samochód, który wykonywał ryzykowne manewry, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę.

Na miejsce natychmiast przybyli wezwani do pomocy dzielnicowi z Dziwnowa, którzy przewieźli nieodpowiedzialnego mężczyznę do policyjnego aresztu. Potwierdzili również, że 40-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu!

Należy dodać, że mężczyzna nie tylko nie zastosował się do orzeczenia sądu zakazującego mu prowadzenia pojazdów, ale także kierował samochodem, który nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia! O braku ubezpieczenia pojazdu poinformowano Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – wiąże się to z bardzo wysoką karą finansową. Samochód odholowano na koszt nietrzeźwego kierowcy na parking strzeżony.

Przestępstwa, które popełnił mężczyzna naruszają artykuły: 178 A§4 oraz 244 Kodeksu karnego. Są one zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim