Wszystko wskazuje na to, że skończy się blokowanie etatów młodym w urzędach oraz pobieranie emerytury przez zarabiających gigantyczne pensje samorządowców. Rząd przyjął projekt prezydencki dotyczący obniżenia wieku emerytalnego. Jak zauważa portal „Money.pl”, dzięki zapisowi w uzasadnieniu prezydenckiego projektu, otworzył sobie furtkę do tego, żeby zakazać dorabiania na emeryturze.

W uzasadnieniu czytamy: „Rada Ministrów wnosi o rozważenie przez Sejm możliwości uzupełnienia prezydenckiego projektu ustawy o modyfikację rozwiązań dotyczących łączenia dalszej aktywności zarobkowej z pobieraniem emerytury i jej wysokości”. Rząd PiS oficjalnie nie potwierdza, że dorabianie na emeryturze będzie zabronione, ale w kuluarach mówi się, że są ku temu zakusy.

Na ten moment prawo nie zabrania dorabiania na emeryturze. Z danych wynika, że oficjalnie w Polsce pracuje 370 tys. emerytów. W ten sposób starają się oni ratować swój budżet. Wśród emerytów są jednak aktywni urzędnicy, potencjalnie blokujący etaty młodym ludziom oraz co zabawniejsze zarabiający miesięcznie ponad 10 tys. złotych samorządowcy.

W powiecie kamieńskim mamy do czynienia z dwoma tego typu przypadkami. Najlepiej zarabiający burmistrz w powiecie – Grzegorz Jóźwiak rządzący gminą Dziwnów, który w ub. roku zarobił 158.813 złotych dodatkowo pobrał 16.579 złotych emerytury. W Wolinie kolejny „emeryta samorządowiec – Eugeniusz Jasiewicz, który w 2015 roku otrzymał od wolińskich podatników 158.668 złotych pensji pobiera również emeryturę – i to jaką! W 2015 roku na konto burmistrza Wolina wpłynęło 74.813 złotych emerytury!

Zobacz także: Burmistrz Wolina chce rządzić jeszcze 12 lat!

A Wy co o tym sądzicie? Czy uważacie, że osoby aktywnie sprawujące tego typu urzędy powinny mieć możliwość dodatkowo pobierania emerytury?

[vc_facebook]