dsc04993

Koniec pewnej ery w wolińskim magistracie. Po blisko 10 latach wspólnej walki o dobro wolińskiego samorządu ramię w ramię z Eugeniuszem Jasiewiczem, z funkcją zastępcy burmistrza pożegnał się Ryszard Mróz. W piątek (30.12) odbyło się oficjalne pożegnanie zastępcy burmistrza, który zdecydował o pójściu na emeryturę. 

Według naszych, niepotwierdzonych informacji jeszcze w piątek odchodzący na emeryturę Ryszard Mróz mówił, że ma jeszcze kilka zadań do wykonania. Wszystko wskazywało więc na to, że od nowego roku dołączy do swojego szefa dalej jako zastępca, tylko że z legitymacją emeryta w kieszeni. Według naszych niepotwierdzonych informacji, w poniedziałek (2.01) zastępca burmistrza wrócił jedynie po swoje rzeczy. Miał wtedy stwierdzić, że z przyczyn osobistych nie może kontynuować pracy.

Próbowaliśmy skontaktować się z Ryszardem Mrozem, aby wyjaśnić całą sprawę jednak jego prywatny telefon jest wyłączony, a służbowa komórka choć włączona, to milczy.

Na dzień dzisiejszy Ryszard Mróz nie jest zastępcą burmistrza, bo przeszedł na emeryturę, więc prawdopodobnie to jest powodem tego, że nie odbiera telefonu – poinformował naszą redakcję Jarosław Niewinczany z Urzędu Miejskiego w Wolinie.