ryby

Łosoś kiszony czyli kamieński regionalny przysmak wpisany na listę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego, wędzone ryby oraz rosół rybny z uszkami nadziewany łososiem i prawdziwkami – to tylko kilka specjałów, które w najbliższy weekend będzie prezentować firma Zubowicz KAM-13 z Kamienia Pomorskiego podczas szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Długo zastanawialiśmy się na tym jak tu wyjść z banału karpia lub ryby po grecku i zaproponować coś wyjątkowego, tradycyjnego, rybnego i przede wszystkim pysznego. Wyszliśmy z założenia, że tradycją należy się inspirować ale też należy ją tworzyć – mówi pani Paulina z firmy Zubowicz w rozmowie z naszą redakcją.

ryby2

W trakcie targów, które 12 i 13 grudnia będą odbywać się na Zamku Książąt Pomorskich, to właśnie rosół rybny z uszkami nadziewany łososiem i prawdziwkami będzie brał udział w konkursie na tradycyjną potrawę Bożonarodzeniową. Proszę trzymać kciuki, a jak zasmakuje to kto wie może ta potrawa znajdzie się na naszych stołach wigilijnych – dodaje przedstawicielka firmy Zubowicz KAM-13.

To już 10 wydarzenie w tym roku, w którym firma prezentuje swoje produkty poza Kamieniem Pomorskim. Podczas targów Pol-Agra w Poznaniu czy Targów Rybnych w Warszawie furorę robiło stoisko z kiszonym łososiem.