SONY DSC

29 zawodników, punktualnie o godzinie 12.00, wystartowało do pierwszego biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Zawody odbyły się w lesie między Dziwnówkiem a Łukęcinem. Trasa przebiegała duktami leśnymi i liczyła dokładnie 6680 metrów. Jako pierwszy linię mety minął Arkadiusz Borysiuk KB Kamień Pom. /27,42,65 min./, drugie miejsce zajął Przemysław Troszczyński z Łukęcina /27,58,50 min./, wyprzedzając na mecie Bartka Musiała z Wysokiej Kamieńskiej /27,58,83 min./. Wśród kobiet zwyciężyła Jolanta Mejka z Jarszewa /33,46,63 min./ przed Bożeną Jańczak /KB Kamień Pom./ 33,51,92 min. Jako trzecie na metę przybiegły niemal równocześnie dwie panie: Joanna Paczyńska i Ela Musiał /obie z Wysokiej Kamieńskiej/. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie internetowej Dziwnowa w zakładce DLB. Najmłodszym uczestnikiem DLB był Mateusz Ostapko – gimnazjalista z Wysokiej Kamieńskiej, zaś najstarszym pan Jurek Loba.

SONY DSC

Na kolejny bieg zapraszamy w kwietniu. Zawody odbędą się na trasie Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów, a długość trasy wyniesie około 9 kilometrów.

SONY DSC

Serdeczne podziękowania kierujemy do Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziwnowa /Roberta Surmy, Mariusza Surmy i Macieja Wrocławskiego/, pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury – panów: Zenona Nowaka i Sławomira Czubaka, a także do pani Ani Krzewiny Pelasik /szefowej biura zawodów/ za pomoc w organizacji biegu.

Dziwnowska Liga Biegowa