DSC03343

Burmistrz Gminy Kamień Pomorski informuje, że z dniem 8 czerwca 2015 roku rozpoczną się prace związane z przebudową ciągu ulic: Dziwnowskiej, Bolesława Chrobrego, Mieszka I, o łącznej długości 879,8 m wraz z przebudową skrzyżowań tych ulic, na skrzyżowania o ruchu okrężnym. Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm: PGK Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorski i Derylak-Bud Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim. Inwestycja jest przewidziana do realizacji z terminem jej zakończenia do 30 listopada 2015 roku.

W ramach robót objętych przebudową będą wykonane prace rozbiórkowe wraz z wykonaniem nowej podbudowy pod ciągami pieszymi i jezdnymi; wykonanie nowej nawierzchni chodników i wjazdów; wykonanie ścieżki rowerowej; przebudowa kanalizacji deszczowej; przebudowa oświetlenia ulicznego; wykonanie nowej nawierzchni jezdni ulic; wykonanie miejsc postojowych; zmiana stałej organizacji ruchu.

DSC04787

W trakcie robót związanych z przebudową ulic będzie utrzymany ruch samochodowy i ruch pieszy, jednakże mogą wystąpić częściowe zamknięcia ulic i konieczność prowadzenia ruchu samochodowego wyznaczonymi objazdami. Przebudowa drogi spowoduje więc utrudnienia dla mieszkańców, jak również przedsiębiorców, którzy w tym rejonie prowadzą działalność gospodarczą. Niemniej jednak dołożymy wszelkich starań, aby powstałe utrudnienia były jak najmniej uciążliwe zarówno dla kierowców, jak i dla osób pieszych. Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy zatem o wykazanie zrozumienia i stosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy.

UM w Kamieniu Pomorskim