Pod hasłem „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” rusza świąteczna akcja pomocy dla potrzebujących. W całej Polsce od 26 grudnia można zgłosić, że zostało nam jedzenie po świętach, a wolontariusze odbiorą je i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla bezdomnych.

Świąteczna inicjatywa działa już po raz szósty. Po każdym Bożym Narodzeniu i Wielkanocy wolontariusze w kilkudziesięciu miastach Polski odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które pomagają osobom ubogim i bezdomnym. Jeżeli komuś zostanie jedzenie po świętach, to może zgłosić ten fakt przez stronę internetową, wypełnić krótki formularz, a wolontariusze zadzwonią, umówią się na konkretną godzinę po odbiór jedzenia i tego samego dnia zawiozą je do lokalnej jadłodajni.

Aby podzielić się posiłkiem należy zgłosić się przez formularz w zakładce „mam jedzenie” na www.podzielmysie.pl. Aby zostać wolontariuszem wystarczy zapisać się przez podobny formularz na tej samej stronie. Wszystkie informacje o inicjatywie można znaleźć na stronie na Facebooku pod hasłem: „Podzielmy się”. W dniach 26-28 grudnia działa też infolinia akcji pod numerem 733 335 179