Milion-złotych

Izba Skarbowa w Szczecinie podsumowuje tegoroczną akcję składania zeznań podatkowych. Jak informuje rzecznik Małgorzata Brzoza, 44,2% tegorocznych zeznań w naszym województwie wpłynęło do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną. Dużą popularnością cieszyła się ulga prorodzinna. Chętnie rozliczamy się wspólnie z małżonkiem lub dzieckiem. Z danych fiskusa wynika, że w kamieńskim Urzędzie Skarbowym zwiększyła się także liczba osób z dochodem i przychodem przekraczającym milion złotych. 

W województwie zachodniopomorskim dochody i przychody powyżej jednego miliona złotych zadeklarowano w 776 zeznaniach (609 w roku ubiegłym). 23 z tych zeznań złożono w kamieńskim Urzędzie Skarbowym. – Zeznania składali głównie przedsiębiorcy (19 PIT-36L i 3 PIT-28). Największy dochód w 2015 roku wyniósł 5.184.762 złinformuje rzecznik Izby Skarbowej.

Dla porównania w ubiegłym roku w kamieńskim Urzędzie Skarbowym złożono 14 zeznań z dochodem/przychodem przekraczającym 1 mln. zł. Największy dochód wyniósł 4.852.245 zł. Najwięcej zeznań o przychodzie / dochodzie powyżej miliona złotych wpłynęło do urzędów skarbowych w Szczecinie – łącznie 320 sztuk, do urzędów skarbowych w Koszalinie – 133, do Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu – 48, w Stargardzie 45 i w Goleniowie – 39.