IMG_9980

27 i 29 września 2016r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała warsztaty plastyczne pt. „Pamiątki      z wakacji”. Podczas pierwszego dnia zajęć dzieci, wspólnie z rodzicami i bibliotekarzami, wykonały ozdobne „piaskowe mozaiki”. Uzyskanie takiego efektu polegało na wcieraniu kolorowej kredy w sól, następnie wsypywaniu jej do butelek i słoiczków pod różnym kątem. Pięknie ozdobione mozaiki „zamknięte w szkle” dzieci mogły zabrać do domu na pamiątkę mile spędzonego czasu.

IMG_9957

Drugiego dnia warsztatów dzieci, wspólnie z opiekunami, wykonywały pamiętniki, które ozdabiały kolorowym filcem, ozdobnymi koralikami, kryształkami, muszelkami… Bibliotekarze, jako pierwsi wpisali się najmłodszym do pamiętników. Zajęcia przebiegły w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Materiały plastyczne na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2016r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

IMG_9947