IMG_4524

17 i 19 marca 2015 r. w bibliotece w Międzyzdrojach oraz 18 marca w Wiklinie w Wapnicy zorganizowano rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Fabryka pisanek”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

IMG_4606

Przez 3 dni dzieci, młodzież i dorośli wykonywali piękne ozdoby wielkanocne. Były stroiki świąteczne z kurczakami, jajka ozdobione farbami witrażowym, malowane gipsowe figurki, piankowe zajączki, kolorowe pisanki zdobione cekinami, wstążkami… Podczas warsztatów było rodzinnie i wesoło. Część prac dzieci zabrały do domu, by świątecznie przyozdobić swoje stoły i koszyczki. Pozostałe ozdoby będą sprzedawane na Jarmarku Wiosennym, który odbędzie się 21 marca 2015 r. na promenadzie podczas Święta Wiosny w godz. 14.00-18.00. W razie deszczowej aury impreza będzie przeniesiona do Gimnazjum w Międzyzdrojach.

IMG_4681

Organizatorami warsztatów były: Miejska Biblioteka Publiczna i Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, wolontariuszom za pracę, dobrą zabawę i pomoc w zajęciach plastycznych. Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Wiosny.

Bibliotekarze