DSC09787

Regionalna Izba Obrachunkowa przyznaje się do błędu potwierdza słowa urzędników i Stanisława Kuryłły z ostatniej sesji. Nie w 2015 roku a w 2014 decyzją byłego Bronisława Karpińskiego w Urzędzie Miejskim wypłacono 62 nagrody dla pracowników w łącznej kwocie blisko 50 tys. złotych.

– Odpowiadamy za to co się dzieje a nie za to co się działo. Rozpowszechniane w prasie informacje dotyczące premii i nagród są nieprawdziwe. Jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej. Takowe premie i nagrody zostały przyznane nie przeze mnie ale w 2014 roku, niektóre dwa miesiące przed wyborami samorządowymi za czasów burmistrza Karpińskiego – informował podczas ostatniej sesji Stanisław Kuryłło,

rio_001

To nie jedyna informacja, która w ostatnim czasie pojawiała się w mediach a która była dementowana przez urzędników z kamieńskiego magistratu. Nieprawdą miało być także to, że trzykrotnie przekazano środki organizacjom pozarządowym przed ogłoszeniem wyników konkursów.

Ani złotówka nie została przekazana Klubowi sportowemu „Gryf” i Klubowi tańca „Focus” przed ogłoszeniem wyników konkursów ani tez przed podpisaniem umowy. Co więcej Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w wystąpieniu pokontrolnym nie wskazuje takich nieprawidłowości. To kłamstwo spreparowane na użytek artykułu. Zaś porównanie sytuacji do tej, gdy konkursy wygrywała Spółdzielnia Socjalna „Warcisław” za poprzedniego burmistrza, a w sprawie których po kontroli CBA prokurator prowadzi postępowanie, jest nadużyciem i całkowitym brakiem rzetelności dziennikarskiej – czytamy na stronie kamieńskiego magistratu.

Błąd w protokole pokontrolnym Regionalna Izba Obrachunkowa określiła jak „oczywistą omyłkę” swoich pracowników.