KALF fot Paweł Ukraiński (80)

W niedzielę, 1 marca 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorski rozegrana została ostatnia kolejka ligowa XVI edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF), organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W pierwszym meczu III ligi Agropomoc Sulikowo pokonało All Stars Świerzno 5:3. Obie drużyny zagrały w okrojonych składach. Cztery bramki w tym spotkaniu dla Agropomocy strzelił Mateusz Pastuszyński. Piątego dołożył Kuba Magneski. Bramki dla All Stars Świerzno: Martin Kociuba, Marcin Mandziak i Jakub Kowalski.

W drugim spotkaniu KS Zryw Zamoście pokonał Vocatus Golczewo 6:3. Zwycięstwo to zapewniło Zrywowi pierwsze miejsce w tabeli III ligi i bezpośredni awans do II ligi. Vocatus Golczewo o II ligę powalczy 15 marca w meczu barażowym z Play Kamień Pomorski. Bramki dla KS Zryw Zamoście: Piotr Pluta (4), Kamil Suchłabowicz (2). Bramki dla Vocatus Golczewo: Rafał Witkowski.

W ostatnim meczu III ligi Dynamit Benice pokonał ZKA Promil 6:1. Pod koniec pierwszej części spotkania urazu kolana doznał kapitan Promili Paweł Pawłowski i musiało interweniować pogotowie ratunkowe. Na szczęście uraz okazał się na tyle niegroźny, że poszkodowany zawodnik szybko wrócił do domu, w szpitalu po badaniach wystarczył zwykły opatrunek na kolano. Dynamit Benice zakończył sezon na drugim miejscu, mając zaledwie jeden punkt straty do lidera. W meczu barażowym Dynamit zagra z drużyną KRAM Kamień Pomorski. Bramki dla Dynamitu: Maksymilian Pilarczyk (2), Daniel Tulejski (2), Adam Bzdyra i Paweł Kubicki. Gol dla Promili: Hubert Krygier.

W pierwszym meczu II ligi Contra rozbiła KRAM Kamień Pomorski 11:5. W ten oto sposób Contra zakończyła rozgrywki ligowe na miejscu trzecim, natomiast KRAM uplasował się na pozycji piątej po tym jak PSP Kamień Pomorski opuściło rozgrywki po oddaniu trzeciego walkowera.

W drugim meczu II ligi zagrały ze sobą dwie najlepsze drużyny tej grupy – Jar Jarszewo podejmowało Hal-Mar Przybiernów. Mecz stał na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie, ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 3:3. Była to pierwsza wpadka drużyny z Jarszewa, do tego spotkania zespół zgarniał komplet punktów we wszystkich swoich meczach. Pomimo remisu w ostatniej kolejce, Jar Jarszewo został bezapelacyjnym zwycięzcą w II lidze, awansując bezpośrednio z pierwszego miejsca do I Ligi Super KALF. Bramki dla Jar Jarszewo: Patryk Jankowski (2) i Radek Daniś. Bramki dla Hal-Mar Przybiernów: Adrian Kiszka (2) i Rafał Listkieiwcz.

Ostatni mecz II ligi nie odbył się, ponieważ PSP Kamień Pomorski oddała trzeci mecz walkowerem. Zgodnie z regulaminem rozgrywek zespół został usunięty z tabeli ligowej, a to spowodowało, że KRAM Kamień Pomorski z szóstego miejsca przesunął się na miejsce piąte i zamiast spaść do III ligi dostanie swoją szansę w barażach o pozostanie w swojej grupie. Wyniki z meczów z PSP pozostają ważne, bowiem strażacy zdołali rozegrać ponad połowę swoich spotkań ligowych.

W pierwszym meczu I Ligi Super KALF Sami Swoi zremisowali z DarKingiem 3:3 sprawiając wszystkim małą niespodziankę. Niewiele zabrakło a Sami Swoi wygraliby to spotkanie, bramka remisowa dla DarKingu padła na kilkanaście sekund przed zakończeniem meczu. DarKing zakończył ligę na drugim miejscu i w rundzie play-off spotka się z Mediciną. Będzie to o tyle ciekawa konfrontacja, że DarKing jako jedyny w lidze zdołał dwukrotnie pokonać Medicinę. Sami Swoi kończą rozgrywki na miejscu piątym i spadają do II ligi z ostatniego miejsca w tabeli.

Na zakończenie tegorocznych rozgrywek ligowych Repro Service Pol. zagrało z Mediciną. Stawką tego pojedynku było pierwsze miejsce w I lidze Super KALF. Mecze obu tych drużyn od zawsze budzą spore emocje. Nie zabrakło ich również w ostatnim meczu ligowym. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Mediciny po bramce Wojciecha Andrzejewskiego. Jeszcze w pierwszej połowie drugą żółtą kartkę zobaczył Dawid Sandzewicz i niespodziewanie musiał opuścić plac gry. Z odsieczą ruszył mu kapitan drużyny Repro Bartek Korzeniowski, nieudane negocjacje zakończyły się czerwoną kartką co jeszcze bardziej rozgrzało kibiców na trybunach. Ciśnienia na ławce Repro nie wytrzymali dwaj „kierownicy” którzy zostali wyproszeni na trybuny, gdzie przy stoliku w między czasie interweniował już sam Prezes Repro próbując „dopaść” autora dwóch czerwonych kartek. Pomimo bardzo niekorzystnej sytuacji zawodnicy Repro zdołali się pozbierać i podjąć walkę bez dwóch podstawowych zawodników. Bramkę remisową jeszcze przed przerwą zdobył Mateusz Wróbel. W drugiej połowie byliśmy świadkami wyrównanej gry. Rozstrzygnięcie przyszło na niecałe dwie minuty przed końcem – bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Paweł Żabierek. Repro Service Pol. zakończył sezon na pierwszym miejscu i w rundzie play-off zmierzy się z Ekolem Dziwnówek. Medicina zagra z DarKingiem.

Rozgrywki ligowe XVI edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu dobiegły końca. Przed nami już tylko VI Puchar KALF-u, mecze barażowe, play-off oraz wielki finał i oficjalne zakończenie rozgrywek. W niedzielę, 8 marca 2015r. VI Puchar Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Do chwili publikacji artykułu zgłosiło się 11 drużyn.

Źródło: MOSiR Kamień Pomorski, fot. Paweł Ukraiński