mistrzostwa-baltyckie-09012017-58

Repro Service Pol Kamień Pomorski został mistrzem trzeciej edycji Mistrzostw Pomorza w Futsalu, które w miniony weekend (7 – 8 stycznia) rozegrane zostały w halach w Dźwirzynie i Mrzeżynie. W dwudniowych zawodach udział wzięły drużyny z całego regionu. Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna Lemon Kołobrzeg, a na trzecim Intermarche Rega Trzebiatów.

W pierwszym dniu turnieju rozegranych zostało aż 40 spotkań. Drugiego dnia odbyła się faza finałowa, w której wyłoniona została para Wielkiego Finału. W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły Intermarche Regi Trzebiatów i Globalu Gościno. Zawodnicy z Trzebiatowa nie zostawili złudzeń, kto zasługuje na brązowy medal, zdecydowanie wygrywając 3:0. Dwie najlepsze ekipy mistrzostw – Repro Service Pol Kamień Pomorski i Lemon Kołobrzeg spotkały się w Wielkim Finale. Pojedynek, choć bardzo wyrównany i zacięty, wyłonił zwycięzcę. Dzięki zwycięstwu 2:0 na najwyższym stopniu podium mogli stanąć zawodnicy z Kamienia Pomorskiego.

mistrzostwa-baltyckie-09012017-59

Organizatorzy zawodów przyznali również nagrody indywidualne: najlepszym obrońcą został wybrany Jakub Szcześniak (Global Gościno), najlepszym bramkarzem – Patryk Uznański (Lemon), najlepszym zawodnikiem meczu finałowego został uznany Adrian Kapczyński – Repro Service Pol, a najlepszym zawodnikiem całego turnieju Bartek Korzeniowski również z drużyny mistrzów. Królem strzelców z 12 trafieniami na koncie został Jarosław Jarecki z Intermarche Regi Trzebiatów. Puchar Fair Play został przyznany drużynie Old Boys Kołobrzeg.

mistrzostwa-baltyckie-09012017-45

Dodatkową atrakcją fazy finałowej były przedmecze młodych zawodniczek z Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg oraz młodych piłkarzy Intermarche Regi Trzebiatów, a także pokaz umiejętności żonglerskich z piłką Mistrza Polski Red Bull Dawida Krzyżowskiego. W trakcie dwudniowej imprezy udało się zebrać 1300 zł, które zostały przekazane na rzecz chorego Krzysia z Kołobrzegu.

mistrzostwa-baltyckie-09012017-44

Na Bałtyckie Mistrzostwa Pomorza w futsalu zaprosili Włodzimierz Popiołek, wójt gminy Kołobrzeg oraz Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. Organizatorami zawodów byli: Mrzeżyńskie Centrum Sportu, Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie, Kołobrzeska Liga Futsalu, Gmina Trzebiatów i Kołobrzeg.

gryfickie.info
fot. Adam Litwinowicz