Kiedy inni zastanawiali się jak spiąć koniec z końcem i domknąć budżet, Międzyzdroje mogły pochwalić się ponad 6 mln złotych nadwyżki i fenomenalnym wynikiem dochodów majątkowych. Choć ze sprzedaży, dzierżaw do kasy gminy miało wpłynąć według planu ponad 8,8 mln złotych, to samorządowi udało się jeszcze ten wynik przebić!

Gmina Międzyzdroje podsumowała miniony rok. W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Jedną z ważniejszych pozycji, mówiącej o działalności samorządu jest pozycja związana z dochodami majątkowymi. To wśród nich jest sprzedaż nieruchomości. Międzyzdroje w ubiegłym roku postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, bo na poziomie 8,8 mln złotych (dla porównania niektóre z gmin planują w tej pozycji kilkaset tysięcy złotych). Ten wynik udało się przekroczyć! Na koniec roku samorząd uzyskał ponad 10 mln złotych z tytułu dochodów majątkowych!

Ubiegłoroczny budżet zamknął się wynikiem 52,8 mln złotych dochodów. Blisko 1/5 część tej kwoty, bo ponad 10,3 mln złotych pochodziło z dochodów majątkowych czyli dzierżaw, sprzedaży itp. To wykonanie na poziomie ponad 116% zakładanego planu! Gmina zakończyła 2016 rok z nadwyżką wynoszącą 6,69 mln złotych.