P1120246

Gdy w niedzielę 15.01.2017 r. w Golczewie rozpoczynała się zbiórka pieniędzy w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszyscy myśleli o pobiciu zeszłorocznego rekordu zebranej sumy, ale nikt nie spodziewał się tak dużego przebicia. Golczewo nie odstaje od reszty Polski! W tym roku zebraliśmy o niemal 3 tys. zł więcej niż w poprzednim roku – łącznie w puszkach znalazło się 7314,66 zł. A wszystko to dzięki hojności mieszkańców. I choć w tym roku w Golczewie nie stworzony został osobny Sztab, a graliśmy razem ze Sztabem z Kamienia Pomorskiego, to rekord i tak mamy!

P1120259

Głównym organizatorem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Golczewie był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Finał obejmował występny sceniczne tancerzy Szkoły Tańca Keep oraz wokalistów na co dzień ćwiczących na warsztatach prowadzonych w GOKiSie.

P1120288

Osoby, które przybyły do GOKiSu mogły wziąć udział w loterii fantowej, gdzie dzięki licznym darczyńcom do wygrania była spora liczba fajnych rzeczy dla małych i dużych. Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnych licytacji. Tu do wylicytowania były różnorodne vouchery, min. na atrakcyjną wycieczkę dla 2 osób z Burmistrzem Golczewa, na obiad w restauracji Herbowa, czy na usługi krawieckie itp. Na licytację trafiły także przedmioty od LKS „Iskra” Golczewo, czy obrazy powstałe w trakcie golczewskiego pleneru malarskiego.

P1120306

Tradycyjnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrała Ochotnicza Straż Pożarna, która oferowała przejażdżki wozem strażacki, a także zapewniła wolontariuszom transport do Kamienia Pomorskiego w celu przeliczenia zebranych pieniędzy.

P1120450

W Finale wzięło udział 7 wolontariuszy WOŚP oraz 10 wolontariuszy działających w kole wolontariatu przy GOKiS. Bardzo dziękujemy każdemu z nich za zaangażowanie i wspólne granie! Jednocześnie dziękujemy rodzicom i babciom wolontariuszy, za wsparcie i opiekę nad kwestującymi.