Dziwnow_Cup_2015_7N

Trzeci, ostatni dzień regat „Dziwnów Cup 2015” rozgrywanych w klasie Laser 4.7 już za nami. Dzisiejsze dwa wyścigi, które mogły jeszcze zmienić układ w tabeli, zostały rozegrane w bardzo trudnych warunkach pogodowych. O ile przelotny deszcz nie stanowił specjalnego problemu, o tyle silny wiatr skłonił niektórych trenerów do zatrzymania mniej doświadczonych zawodników na brzegu.

Dziwnow_Cup_2015_3N

Efektem tego stawka żeglarzy, która stanęła na starcie dzisiejszych wyścigów była o kilkunastu zawodników mniejsza. Również w trakcie ich trwania do Mariny przypływali pojedynczy żeglarze, dla których próba zmierzenia się z momentami nasilającym się wiatrem, była ponad ich możliwości. Co jednak godne podkreślenia, doświadczenia zdobyte podczas dzisiejszych finałów czy nawet wycofanie się w trakcie ich trwania, z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Zdobyte doświadczenie i towarzyszące trudnym warunkom zmagania, bez wątpienia wzmocnią młodych adeptów regatowej rywalizacji.

Dziwnow_Cup_2015_6N

Jak mawiali trenerzy, wiatr to żeglarski żywioł i trzeba się z nim oswoić, nie zapominając jednak o możliwościach zawodników i ich bezpieczeństwie. Po zejściu na brzeg emocji nie brakowało i choć pogoda nie rozpieszczała, to wyraźnie było słychać żywe dyskusje i płynące z szeregu ust relacje z trasy wyścigów.

Dziwnow_Cup_2015_10N

I właśnie z uwagi na pogarszającą się pogodę oraz prośby sztabu trenerskiego, ceremonię zamknięcia regat przesunięto z godziny 16.00 na 14.30. Za powstałą niedogodność komisja sędziowska oraz organizatorzy bardzo przepraszają, ale mając na względzie zmarzniętych zawodników i dość długie trasy powrotne, które do pokonania miała duża ich część, podjęto decyzje o szybszym wręczeniu nagród i wyróżnień.

Dziwnow_Cup_2015_12N

Wyniki po dzisiejszych dwóch (oraz pozostałych, tj. sobotnich i piątkowych) wyścigach zamieszczamy w poniższym linku. Są to już oficjalne i ostateczne (końcowe) rezultaty. Nagrody i wyróżnienia otrzymywało po sześciu najlepszych zawodników w każdej z kategorii. Najlepszym nagrody wręczał osobiście burmistrz Dziwnowa, p. Grzegorz Jóźwiak. Zdobywcom czołowych lokat serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzmy sukcesów w kolejnych regatach.

Wyniki znajdują się w poniższym linku:
Dziwnów Cup 2015; Wyniki Końcowe

źródło:
MOSiK Dziwnów