Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

– Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie  do punktów modlitwy na granicach.

W Archidiecezji Szczecińsko Kamieńskiej koordynatorem lokalnym jest ks. Piotr Skiba.

Kościoły stacyjne Archidiecezji: Św. Antoniego, NMP Częstochowskiej (Gozdowice, Stary Błeszyn), MB Królowej Pokoju (Stary Kostrzynek, Stara Rudnica), Narodzenia NMP (Osinów Dolny), MB Częstochowskiej, Św. Andrzeja Boboli (Piasecznik), Najświętszego Serca Pana Jezusa (Ognica), Narodzenia NMP, Świętej Trójcy (Barnisław), NMP Wspomożenia Wiernych (Bobolin), Chrystusa Króla Wszechświata, MB Królowej Świata, Św. Urszuli Ledóchowskiej, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Wniebowzięcia NMP, Św. Wojciech BM, bł. Michała Kozala BM, NMP Gwiazdy Morza, Św. Stanisława i Bonifacego BM, Św. Piotra Apostoła, Św. Józefa Opiekuna Rodzin, Św. Katarzyny, Wniebowzięcia NMP, Św. Józefa, Św. Maksymiliana Marii Kolbe, NMP Królowej Polski, Najświętszego Odkupiciela, Najświętszego Zbawiciela (Trzęsacz), Stanisława BM (Pogorzelica), Św. Ap. Piotra i Pawła.

Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Plakaty i ulotki do rozdystrybuowania w swoich parafiach i lokalnych społecznościach można zamawiać pod adresem mailowym: biuro@rozaniecdogranic.pl. Materiały drukowane będą wysyłane za darmo.

Agnieszka Kminikowska
Rzecznik Prasowy – Różaniec Do Granic