IMGP6569

W dniu 19 maja 2015r. w sali Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna oraz zaproszeni goście z terenu Gminy Międzyzdroje uczestniczyli w nietypowym spotkaniu z Dobromirem „Mak” Makowskim.

Nauczyciel wychowania fizycznego, pedagog, autor wielu projektów pedagogicznych,    założyciel fundacji „Młodzi dla Młodych” w sposób bezpośredni i niekonwencjonalny mówił/śpiewał o bolesnych doświadczeniach swojego życia. Dał świadectwo wewnętrznej przemiany, którą jak powtarzał zawdzięcza Bogu. W sposób sugestywny i autentyczny pokazał jak pragnął zmiany by być wolnym od nałogów, agresji, zła, by mieć marzenia i je spełniać. Żyć w prawdzie i miłości, być wiernym wartościom, które współczesna cywilizacja deprecjonuje i wyśmiewa. Mówił o szacunku do rodziców, nauczycieli, (których nazywał naukowymi terrorystami J ), ale którym wiele zawdzięcza   i do samego siebie.

IMGP6563

Jego przekaz był bardzo wiarygodny o czym świadczyły spontaniczne oklaski oraz momentami przejmująca cisza, pomimo tego, że sala MDK wypełniona była słuchającymi. Bogactwo treści pokazywało brutalność codziennego życia oraz uświadamiały młodemu człowiekowi jak wiele w życiu zależy od niego samego.

Projekt został zrealizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu ks. Marcina Kózki, za co składamy serdeczne podziękowania, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który w ramach środków pochodzących z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sfinansował to wydarzenie a także przy pomocy Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą. Mamy nadzieję, że to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta tak wyjątkowego gościa w naszym mieście.

Małgorzata Musialska
Ośrodek Pomocy Społecznej