DSC04693

Spore pobudzenie wprowadziły pytania zadane podczas wczorajszej (30.03) sesji Rady Powiatu, przez radnego Edwarda Arysa. Przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego, któremu pomimo posiadania największej ilości mandatów w radzie nie udało się utworzyć koalicyjnej większości, postanowił wziąć się za rozliczanie konkurentów.

Jakie okoliczności sprawiły, że Zarząd Powiatu podjął decyzję o utworzeniu samodzielnego stanowiska pracy i dla kogo w Zarządzie Dróg Powiatowych?dopytywał Edward Arys. W ocenie radnego Arysa, przez ostatnie 4 lata, kiedy to m.in. on sam tworzył koalicję z Beatą Kiryluk, zawsze brakowało pieniędzy na podstawową działalność statutową ZDP.W ubiegłym roku gdy zostały pieniądze z zimowego utrzymania dróg powiatowych to musieliśmy łatać dziurę w budżecie Powiatu a tu nagle nowy Zarząd zamiast na drogi tworzy nowe samodzielne stanowisko pracy w administracji a drogi i chodniki powiatowe są w opłakanym stanie.

Nabór w ZDP fot. BIP

Nabór w ZDP fot. BIP

Kolejne pytanie radnego dotyczyło utworzenia samodzielnego stanowiska pracy ds. kulturalno-oświatowych w Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie.

Czy Pan Starosta wraca do dawnych czasów, gdzie między innymi w Państwowych Gospodarstwach Rolnych zatrudniano tzw. „k-owców”. Czy takie stanowisko w DPS w Śniadowie jest niezbędne, wymagalne i obwarowane przepisami wyższego rzędu? – dopytywał radny Arys.

Nabór

Nabór w DPS Śniatowo fot. BIP

Przewodnicząca Rady Powiatu poinformowała, że radny otrzyma odpowiedzi na piśmie. Choć Edward Arys zapytany przez przedstawicieli mediów po sesji o to, dla kogo zostały stworzone stanowiska w Zarządzie Dróg Powiatowych oraz Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie stwierdził, że publicznej odpowiedzi udzieli dopiero po uzyskaniu odpowiedzi od Starosty, to aby nie czekać dwa tygodnie, wystarczy skorzystać z Biuletynu Informacji Publicznej.

Choć żadne podwyżki od czasu ustalenia pensji staroście nie miały miejsca, to radny Edward Arys dopytywał także o to, jak wpłynie na program naprawczy podniesienie pensji staroście oraz wicestaroście.

kamienskie.info