DSC07141

Czym zajmują się pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie porządku i czystości w Dziwnowie? – Dopytywał podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radny Maciej Stęplewski. – Przy zejściach na plaże leżą usypane kupy śmieci. Rozumiem, że w ub. roku o tej porze już padał śnieg, który to wszystko przykrył, ale naprawdę wymaga to jedynie kilku dni intensywnej pracy, aby wszystko uprzątnąć. Czy ktoś mógłby też postawić znajdujący się w pozycji horyzontalnej Toi Toia? Bo w tej chwili najwyżej można się w nim położyć. – stwierdził radny.

Samorządowiec podkreślał, że tego typu sprawy nie powinny być poruszane przez radnych na sesji. To urzędnicy z własnej inicjatywy powinni wykrywać i zlecać usuwanie drobnych, bieżących problemów.

– Ostatnio zwróciłem się z błahą prośbą, aby tablica do wywieszania nekrologów przy cmentarzu nie była zamykana na klucz, gdyż jest to kłopotliwe dla mieszkańców. Niestety temat wraca, bo w ub. tygodniu zobaczyłem jak niekonwencjonalnie postanowiono rozwiązać ten problem – stwierdził radny.

DSC07137

Tablica faktycznie została otworzona. Problem w tym, że ktoś zabezpieczył ją… wtykając w nią patyk. – Teraz zrobiono to jeszcze niekonwencjonalniej, owijając gablotę wstążką. Czy nikogo nie stać na zasuwkę za 3 zł? To żenujące. Wymaga to tylko trochę dobrej chęci i aktywności jaką powinni wykazywać urzędnicy w pracy – grzmiał radny Stęplewski.

Grzegorz Jóźwiak zapewnia, że uprzątnięcie terenu to nie jest żadną łaską, natomiast sprawa przewróconego Toi-Toia najzwyczajniej nie dotarła do magistratu.