aaa

Wszystko wskazuje na to, że rondo znajdujące się u zbiegu ulic Mieszka I i Bolesława Chrobrego niebawem otrzyma swoją nazwę. Najprawdopodobniej jutro zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie.

Do kamieńskiego urzędu miejskiego wpłynęły dwie propozycje. Jedna, tj. „Rondo Cisowe” została dostarczona przez panią Magdalenę Plebańczyk i poparta podpisami 46 mieszkańców. Wszystko ze względu na drzewo, które usytuowane jest na środku ronda. Druga pochodziła z kamieńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W piśmie Wiesława Dąbrowskiego zaproponowano, aby rondo nosiło nazwę „Żołnierzy Wyklętych”. – Nie chcemy rekomendować żadnej z tych nazw, pozostawiamy tę decyzję Państwu radnym – stwierdził zastępca burmistrza Leszek Szefliński.

Część radnych nie pozostawiła suchej nitki na projekcie kamieńskiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości. – Rondo „Żołnierzy Wyklętych” to w mojej ocenie bardzo kontrowersyjny pomysł. Jest to termin mocno polityczny. Nie ma jednoznacznej oceny historyków co tzn. „Żołnierz Wyklęty”. Chętnie wysłuchałbym w kwestii np. dyrektora muzeum – stwierdził radny Tomasz Żurowski.

DCIM102MEDIADJI_0008.JPG

Takie stanowisko zdziwiło radnego Michała Moskiewicza – To czemu Państwo nie zgłaszali tych uwag, kiedy pierwsze rondo nazywano rondem Pionierów Ziemi Kamieńskich? – to w ocenie radnego z Jarszewa tak samo nazwa polityczna.

Z szacunkiem dla obydwu projektów, uważam, że powinna się wypowiedzieć większa ilość mieszkańców – zakończyła Barbara Majcher. Radni w głosowaniu zdecydowali, że podczas jutrzejszej sesji będą obradować jedynie nad propozycją „Rondo Cisowe”. Czy zdecydują o nazwaniu go w ten sposób? Tego dowiemy się jutro.

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii. Jaką nazwę powinno nosić rondo?