DSC06548

Podczas najbliższej sesji Rady Gminy, świerznowscy samorządowcy zdecydują w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej w Gostyniu, w ośmioletnią podstawówkę obejmującą klasy I-III. Szkoła utrzyma swoją dotychczasową siedzibę. Uczniowie klas IV-VIII będą kontynuować naukę w Szkole Podstawowej w Świerznie.

Szkoła w Gostyniu została utworzona w 1946 roku. Jej statut organizacyjny obecnie obejmuje klasy I-IV, a do jej obwodu należą wsie Trzebieradz, Sulikowo, Gostyń, Rybice, Gostyń, Dąbrowa, Redliny. – Celem przekształcenia szkoły w ośmioklasową z oddziałami I-III jest konieczność dostosowania sieci szkół prowadzonych przez gminę Świerzno do realnych potrzeb wynikających ze zmian demograficznych oraz związaną z tym koniecznością racjonalizowania wydatków budżetowych ponoszonych na realizację zadań oświatowych – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

DSC06547

Dowożenie uczniów do szkoły w Świerznie będzie zapewnione przez gminę. W budynku w Gostyniu w dalszym ciągu będzie prowadzony punkt przedszkolny, oddziały klas I-III, biblioteka oraz świetlica wiejska. – My nic nie chcemy zamykać – zapewniał Dariusz Mądrecki podczas poniedziałkowego (23.01) spotkania z rodzicami uczniów uczęszczających do szkoły.