Dość oryginalnymi pomysłami wykazują się niektórzy z międzyzdrojskich radnych. W trakcie dyskusji nad przesunięciem środków na przygotowanie dokumentacji projektowej, pozwalającej na budowę hali przy szkole w Wapnicy, radna Katarzyna Natkańska w jak to określiła „burzy mózgów” zaproponowała, żeby pomyśleć nad przeniesieniem wiejskiej szkoły do Międzyzdrojów. 

Dyskusja, która była kontynuacją opisywanej przez nas kwestii przesunięcia 45 tys. złotych na dokumentację projektową na wykonanie hali sportowej przy szkole w Wapnicy rozpoczęła się w środę (27.09). Wtedy to na posiedzeniu komisji budżetowej, na wniosek radnej Iwony Czyż zdecydowano się o wykreśleniu środków niezbędnych do wykonania projektu.

Od 12 lat zajęcia sportowe odbywają się na korytarzu, pełnym klamek, szyb i kaloryferów. Tak jest skonstruowany rok szkolny, że pięć jesienno-zimowych miesięcy dzieci muszą mieć zajęcia w budynku. Ja jako dyrektor wstydzę się, że nie mogę przedstawić rodzicom oferty realizacji w przepisowych warunkach zajęć sportowych. Bo o ile małe dzieci możemy wyobrazić sobie na korytarzu, to siódmo czy ósmoklasistów już nie. 12 lat było to odkładane, teraz chcecie to zrobić ponownie. Spotkałam się z Państwem na komisji dwa tygodnie temu, tam o tym rozmawialiśmy i wtedy decyzja była innaprzekonywała dyrektor Iwona Sołtysiak.

O krok dalej poszła radna Katarzyna Natkańska, która zdecydowała się na krótką „Burzę mózgów”. – Cały czas się słyszy, jaka ona jest wstrętna, jaka ona jest zła, jakie dzieci mają złe warunki. Za chwileczkę będziemy mieć pusty budynek gimnazjum. Jeżeli tam są tak złe warunki, może pomyśleć i przenieść szkołę do gimnazjumzaproponowała radna Katarzyna Natkańska.

Rada Miejska zdecydowała się przeznaczyć środki potrzebne na wykonanie dokumentacji projektowej potrzebnej na budowę hali. „Za” wnioskiem o wykreśleniu pozycji związanej z dokumentacją projektową głosowały tylko radne Dorota Klucha oraz Iwona Czyż. 10 radnych miało poparło wykonanie projektu.

Wapnica, Zalesie Lubin i Wicko to 1/6 mieszkańców Gminy Międzyzdroje. Tam się lokują nowe obszary budownictwa mieszkalnego, w związku z tym tam jest potencjalny rozwój budownictwa mieszkalnego, tam jest potencjalny obszar rozwoju dla młodych ludziargumentował przewodniczący Jan Magda.