DSC02066

Po ponad pięćdziesięciu latach pracy podczas dzisiejszej (29.01) sesji Rady Miejskiej oficjalnie pożegnano odchodzącą na emeryturę Helenę Zwolską. – Wierzę że nasze władze miejsko – gminne w osobach panów burmistrzów nie zapomną o tych, którzy odchodzą na emeryturę. Nie wyobrażamy sobie, żebyś Ty nie kierowała Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej – mówił podczas pożegnania Henryk Masłowski, były przewodniczący Rady Miejskiej.

Całe moje życie zawodowe, to praca w Bibliotece. Zaczynałam w bibliotece w Trzebieszewie. Potem był Kamień Pomorski. W swojej karierze przeszłam wszystkie etapy pracy. Na swojej drodze spotkałam same przyjazne osoby, w osobach dyrektorów ś.p Pana Tadeusza Marksa, Panią Grzelczak czy Pana Kowalczyka. Te wszystkie osoby były bardzo życzliwe, bardzo przyjazne i bardzo dobrze je wspominam. Chciałabym także podziękować moim serdecznym koleżankom, które mam nadzieję będą dobrze mnie wspominać po tylu latach – powiedziała była dyrektor Helena Zwolska.

DSC02069

Helena Zwolska pełniła funkcję dyrektora od 1990 roku. Od kilku lat jednocześnie była na emeryturze. Oprócz pracy zawodowej, od ponad 25 lat kieruje pracą Biura Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Helena Zwolska była wyróżniona srebrną i złotą odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego oraz odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej.