Już od najbliższego czwartku na dziwnowskim akwenie ponownie rozpocznie się żeglarska rywalizacja. Trwające do niedzieli regaty o Puchar Dziwnowa w klasie Optimist, są jednocześnie III eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata (wcześniejsze miały miejsce w Pucku i Gdyni). Dziwnowskie regaty są tym samym ostatnią okazją do tego, aby wejść w skład kadry, która weźmie udział organizowanych w Tajlandii i Bułgarii mistrzostwach. Możemy się zatem spodziewać emocjonującej, trwającej do ostatniego wyścigu, sportowej walki o czołowe lokaty.

Łącznie do rozegrania będzie 14 wyścigów, w których weźmie udział przeszło 160 zawodników z kraju i zagranicy. Wśród nich po raz pierwszy w Dziwnowie (startowali już bowiem w Pucku i Gdyni), zaprezentują się zawodnicy utworzonego na początku maja – KLUBU SPORTÓW WODNYCH „BALTIC” DZIWNÓW. Dodajmy, że nie są bez szans w rywalizacji o miejsca w kadrze narodowej, bowiem w poprzednich dwóch eliminacjach zajęli wysokie miejsca.

Wyścigi rozpoczynają się w czwartek. Jutro ma miejsce rejestracja zawodników oraz odprawa trenerska. Bazą regat jest Port Jachtowy położony przy ulicy Żeromskiego 30.