Ogolnopolski Dzien Golfa

Już po raz piąty, w niedzielę 22 maja odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Impreza skierowana jest zarówno do osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z tym sportem, jak i zapalonych golfistów. Na blisko 50 obiektach golfowych wstęp tego dnia jest całkowicie bezpłatny.

Inicjatywa Polskiego Związku Golfa wspierana przez obiekty golfowe z całej Polski i organizację zrzeszającą profesjonalnych instruktorów golfa – PGA Polska, od czterech lat cieszy się ogromnym powodzeniem. W zeszłym roku liczbę gości, którzy zostali przeszkoleni na podstawowym poziomie, a także spróbowali swych sił na polach golfowych, driving range’ach i symulatorach golfa, oszacowano na ponad 4200. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja golfa i zachęcenie do jego aktywnego uprawiania, szczególnie że dyscyplina ta ponownie po 112 latach pojawi się na arenie igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W golfa gra już 60 milionów osób na świecie. Co takiego jest w tym sporcie, że przyciąga do siebie tylu chętnych? Co sprawia, że w golfa z jednej strony mogą grać wszyscy w dosłownie każdym wieku (nic dziwnego zobaczyć na polu 5-letnie dzieci obok 105-letnich doświadczonych graczy), a z drugiej jest to wymagająca dyscyplina sportowa, podczas której wbrew pozorom można się zmęczyć i zmachać, a golfiści grający w zawodowych ligach golfa są jednymi z najlepiej zarabiających sportowców na świecie?

Dlaczego golf to jeden z szybciej rozwijających się sportów w Polsce, stający się popularną alternatywą zarówno dla niezbyt ciekawych spotkań biznesowych w biurze jak i rodzinnych weekendowych wypadów? Dlaczego wszyscy myślą, że to sport dla bogatych elit, skoro wcale tak nie jest? Koszty gry w golfa wcale nie są wyższe od kosztów uczestnictwa w innych sportach wymagających specjalistycznych obiektów, jak tenis, narty, squash czy gokarty.

Otwarty Dzień Golfa to najlepsza okazja, żeby poznać odpowiedzi na te pytania, zobaczyć na własne oczy czym jest golf i z czym go się je. Zapraszamy 22 maja 2016 roku na trzy tury Akademii Golfa:

– 11:00 – 12:30
– 13:00 – 14:30
– 15:00 – 16:30

Podczas tego wydarzenia, w luźnej, rodzinnej atmosferze będziecie mogli:
– spróbować zagrać w golfa (albo tylko trafić w piłkę!) pod okiem wykwalifikowanego trenera,
– poznać podstawowe zasady gry,
– zwiedzić piękne, naturalne tereny pola golfowego,
– wziąć udział w spotkaniu informacyjnym na temat dziecięcej i młodzieżowej Akademii Golfa (szkółki golfowej),
– poznać fantastyczną ekipę KCC,
– sprawdzić jak łatwo możecie zorganizować atrakcyjne wydarzenie rodzinne czy firmowe na polu golfowym,
– dowiedzieć się jak można zacząć grać w golfa, czy dołączyć do klubu (przewidujemy specjalne oferty na Kursy Golfa dla Początkujących dla uczestników Otwartych Dni).

Co musisz zrobić aby z tego skorzystać? Niewiele – wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz, aby zarezerwować swoje miejsce.

Nasze dane kontaktowe:
mail: biuro@golfkcc.pl
tel.: 605-044-452
www: www.golfkcc.pl

Im wcześniej zarezerwujesz miejscówkę, tym lepiej! Więc zbierz rodzinę, krewnych, znajomych, współpracowników, przyjaciół, sąsiadów i zadzwoń już dzisiaj. Do zobaczenia na polu!

KKC