DSC01461

Przewodniczący Rady Gminy okłamał nauczycieli i mieszkańców Gostynia? Podczas spotkania zorganizowanego przez mieszkańców i nauczycieli, Dariusz Mądrecki jako jeden z kilku radnych publicznie stwierdził, że decyzja dotycząca szkoły nie została przesądzona a on także jest zaskoczony całym tym procesem. To faktycznie zaskakujące, bo jak pokazują dokumenty podpisane przez Dariusza Mądreckiego dotyczące sesji – przewodniczący rady podpisał je w piątek 22 stycznia, czyli dwa tygodnie przed spotkaniem.

Jestem tutaj dlatego bo chciałem posłuchać, co Państwo macie do powiedzenia. Wszyscy mówią, że decyzja zapadła a to wcale nie jest prawda. O tym pomyślę dowiedziałem się dokładnie w sobotę jak kończyłem materiały – stwierdził przed gronem mieszkańców Gostynia i nauczycieli Dariusz Mądrecki.

20160204_140157

Niestety słów przewodniczącego nie potwierdzają podpisane przez niego dokumenty. Wynika z nich, że o pomyśle dotyczącym likwidacji, Dariusz Mądrecki dowiedział się nie w sobotę 30 stycznia a w piątek 22 stycznia, kierując do Radnych zawiadomienie o wczorajszym posiedzeniu komisji, na którym miała nastąpić dyskusja nad materiałami sesyjnymi. Uwagę na ten fakt zwróciła radna Halina Wojciechowska.

20160204_140132

Pan przewodniczący mówi, że był zaskoczony tą uchwałą, a Pan przewodniczący podpisuje porządek obrad. Tzn. że Pan podpisując nie widział uchwał? Przecież to jest w porządku – stwierdziła radna.

Dziś sądny dzień dla Szkoły Podstawowej w Gostyniu. O godzinie 14, podczas sesji radni w głosowaniu podejmą decyzję o ewentualnym rozpoczęciu wszystkich procedur związanych z likwidacją.