DSC06391

Proces przekształcania Zakładu Usług Publicznych w Golczewie w spółkę przesunie się w czasie. Gmina Golczewo po konsultacjach z firmą Deloitte Polska zajmującą się doradztwem podatkowym, zdecydowała że powalczy z zwrot podatku z przeprowadzonych przez ZUP inwestycji.

Nie jest tajemnicą, że nosimy się z zamiarem powołania spółki. Mamy do wyboru kilka wariantów. Firma Deloitte, która zajmuje się dla nas odzyskiwaniem podatków poradziła, aby wstrzymać się z przekształcaniem do momentu uzyskania wyroku z Najwyższego Sądu Administracyjnego. Po jego ogłoszeniu, może się okazać, że wystawiane do tej pory faktury pomiędzy gminą a zakładem będą traktowane jak noty obciążeniowe. Pozwoli nam to na uzyskanie zwrotu z poprzednich lat. Nie gwarantuje że tak się stanie, ale lepiej wstrzymać się trochę, jeżeli istnieje możliwość odzyskania pieniędzy – tłumaczy burmistrz Andrzej Danieluk.

Firma Deloitte Polska doradza wszystkim samorządom powiatu kamieńskiego w kwestii odzyskiwania podatków. Deloitte znajduje się wśród wiodących firm realizujących profesjonalne usługi doradcze w ramach sześciu najważniejszych obszarów: audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa gospodarczego, zarządzania ryzykiem, doradztwa finansowego oraz porad prawnych. Firma zatrudnia ponad 1000 specjalistów z Polski i z innych krajów.

Liczymy się z ich zdaniem, stąd wszystkie rzeczy związane z powstaniem spółki są konsultowane z najlepszą firmą w kraju – dodaje Danieluk.