Kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym! Takiego przewinienia dopuścili się kierujący samochodem osobowym 52-letni mieszkaniec Międzyrzecza. Mężczyzna poniósł konsekwencje swojego zachowania.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w codziennej służbie skupiają się na zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na terenie naszego powiatu. W związku z powyższym systematycznie dokonują kontroli pojazdów, a także pomiaru prędkości.

13 lutego 2017 roku podczas przeprowadzania pomiaru prędkości w miejscowości Rekowo, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Mazda, 52-letniego mieszkańca Międzyrzecza, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Mężczyzna utracił na 3 miesiące uprawnienia do kierowania. Ponadto zastosowano wobec niego postępowanie mandatowe i nałożono 10 pkt.

Przypominamy, że od dnia 15 maja 2015 roku w przepisach ruchu drogowego wprowadzono zmiany – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy (art. 135 ust. 1 pkt. 1a Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym).

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim