DSC01395

18 listopada do kręgu osób, które utraciły uprawnienia do kierowania dołączył kolejny kierowca. Mężczyzna poruszał się w terenie zabudowanym z zawrotną prędkością 122km/h!

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kamieńskiej komendy w codziennej służbie skupiają się na zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na terenie naszego powiatu. W miniony piątek podczas przeprowadzania pomiaru prędkości w miejscowości Jarzysław, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mieszkańca Gminy Świerzno, który poruszając się pojazdem Audi A6 przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Kierowca utracił uprawnienia do kierowania, a ponadto zastosowano wobec niego postępowanie mandatowe i nałożono 10 pkt karnych.

Przypominamy, że od dnia 15 maja 2015 roku w przepisach ruchu drogowego wprowadzono zmiany – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy (art. 135 ust. 1 pkt. 1a Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym).

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim
st. post. Aleksandra Berenda