W miniony wtorek (12.09.2017r.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kamieńskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi ze Szczecina, który najwyraźniej zapomniał, że w obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Na kierowcę Fiata Ducato nałożono mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 pkt.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze kamieńskiej drogówki dążą do wyeliminowania z niego nieodpowiedzialnych kierujących, których za bardzo ponosi wyobraźnia. Każda osoba, która nie stosuje się do ograniczenia prędkości najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z tego, że stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego, ale także innych uczestników ruchu.

O braku tolerancji dla „piratów drogowych” przekonał się 22-letni mieszkaniec Szczecina, który jadąc swoim samochodem przez Korzęcin, przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. Ponad to, otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł i 10 pkt.