IMG_4847

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kamieniu Pomorskim dnia 30 kwietnia zorganizowało dla najstarszych wychowanków Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, pod opieką wychowawców. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla przedszkolaków dużym przeżyciem. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Niebieski Piesek”.

IMG_4815

Niebieski Piesek, odrzucany przez starszych braci i przeganiany przez gospodarza, wyrusza na poszukiwanie kogoś, kto polubi go mimo nietypowego koloru. Po wielu przygodach spotka Jeffa, rudowłosego marynarza, według którego niebieskie futerko Pieska to powód do dumy. Przyjaciele udają się wspólnie na morską wyprawę łodzią Weroniką. Będą jednak musieli się zmierzyć nie tylko z groźną Rybą Piłą, lecz i z przebiegłym Czarnym Kotem, który wcześniej już parokrotnie wyrządził Niebieskiemu Pieskowi krzywdę.

IMG_4833

Sztuka Gyuli Urbana to poruszająca historia przyjaźni, poszukiwania swego miejsca w świecie i prawa do bycia innym. „Niebieski Piesek” opowiada o ważnych sprawach oraz podstawowych wartościach językiem jasnym i zrozumiałym dla dzieci. Na uwagę zasługuje też oryginalna, inspirowana twórczością Joana Miró scenografia, wykonana przez litewskie artystki.

IMG_4828

Sądząc po reakcjach dzieci, wyjazd do teatru można uznać za bardzo udany. Wszyscy   wracaliśmy do przedszkola z wielkimi uśmiechami na twarzy.

źródło:
PSOUU Kamień Pomorski