Jan Hybiak Kamieniarstwo Export-Import to pierwszy inwestor w szczecińskiej podstrefie SSE Euro-Park Mielec w Dunikowie informuje portal szczecinbiznes.pl. Firma z Kamienia Pomorskiego uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w tej podstrefie. Firma Jana Hybiaka kupi działkę o powierzchni ok. 1,3 ha.

11 kwietnia podpisujemy z miastem umowę przedwstępną, a za dwa tygodnie umowę ostateczną – mówi w rozmowie z portalem szczecinbiznes.pl Jan Hybiak, właściciel działającej na polskim rynku od 1979 r. rodzinnej firmy.

Wyjaśnia, że kamienie importują m. in. z Indii, Chin, Skandynawii, Afryki. Swoje wyroby sprzedają głównie na rynkach polskim, niemieckim i szwedzkim. Firma specjalizuje się w obróbce kamienia oraz sprzedaży produktów gotowych. Wytwarzają elementy budowlane (schody, blaty kuchenne i łazienkowe, parapety, cokoliki granitowe, ściany, podłogi, kominki), a także nagrobki i grobowce. W swojej ofercie mają także narzędzia do obróbki granitu, które sprzedają stacjonarnie oraz poprzez sklep internetowy. W latach 2005-2015 mieli swój zakład także w Chinach.

Przedsiębiorca z Kamienia Pomorskiego zdecydował się na zainwestowanie w Dunikowie ze względu na jego bliskość portu w Szczecinie oraz znajdującej się tuż obok działki bocznicy kolejowej. Zakład musi powstać do 2020 r. Na działce stanie hala o powierzchni 3200 metrów kwadratowych. Zakład ma stworzyć 10 miejsc pracy.